ESP# Videoseriál o elektronickém nakupování v elektrotechnice

Víte, co se v elektrotechnice vše dá pořídit přes e-shop? Za jakých podmínek? Pro koho je e-shop jediným a pro koho pouze alternativním řešením? V čem je oblast B2B nakupování odlišná od B2C? Zajímáte se o tento způsob komunikace a nakupování? Získejte ty správné vědomosti o elektronických nákupech! Podívejte se na nový obsah, který nyní připravujeme ...

Digitalizace prostoupila všechny obory nejen samotnými produkty, ale i změnou chování. Například v nakupování. Nakupování předchází výběr a když si představíme množství nabízených alternativ, je nám jasné, že bez dalších nástrojů bude naše volba pouze "přibližným odhadem".

Nastupující generace si dovednosti ve virtuálním světě získává automaticky bezděčným používáním všech spotřebičů které doba přináší. Starší ročníky jsou ke změnám rezervovanější a ne vše používají s pochopením a nadšením.

Jaké změny přichází?
Blíží se doba, kdy nás nebude zajímat kdo a kde vyrobil, ale jaké parametry kupujeme a kdo garantuje jejich platnost. Náš nákupní vzorec se změní. Stávající způsoby rozhodování budou jiné a stejně tak i platby a způsob odběrů.

O čem například budou jednotlivé díly?


Jak se změní dosavadní schéma prodeje?
Doposud výrobci prodávali prostřednictvím velkoobchodů. E-shopy však tento model rozbíjí. Velkoobchod má svůj e-shop a výrobce také. Kde bude pro koho efektivnější nakupovat?

Co bude s dosavadními obchodníky?
Hovoří se o tom, že se bude v jednotlivých firmách snižovat počet produktových specialistů a obchodníků protože všechny nahradí e-shop. Jak to je ve skutečnosti?

Bude doprava zdarma i když nakoupím za 100,-Kč?
ČR není aglomerace jako je New York, ale za určitých podmínek doprava zdarma je. Jak na to pohlíží naše stávající elektronické obchody?

Jaké obchodní podmínky budu mít v e-shopu výrobce?
Pokud mám ve velkoobchodu smluvní obchodní podmínky ještě neznamená, že automaticky platí u jiného obchodního subjektu. Není ovšem vyloučeno, že by za určitých okolností platit nemohly.

Z čeho vznikají obavy?
Obecně vznikají z neznámých procesů. Z něčeho o čem doposud víme velmi málo. Řešení je o takových oblastech hovořit a zjistit jaká je skutečná míra podstupovaného rizika.

Kdo se v našem videoseriálu objeví?
Oslovili jsme značky které již delší dobu investují do svého elektronického obchodu. (SCHRACK TECHNIK, SONEPAR, ELKOV, LAPP KABEL, Phoenix Contact, A-light ...)

Máte také k tématu elektronického nakupování co říct?
Zavolejte nám na telefon 773 123 101!

 

 

 

Získejte ty správné vědomosti o elektronických nákupech!

Kategorie:

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2022 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení