Jak si firmy kontrolují své obchodní zástupce

Jak se v terénu ve skutečnosti chovají zástupci vaší značky? Opravdu máte přehled? Naší prací je sdělovat to, co se děje v oboru. Bohužel někteří zaměstnanci výrobců jsoou přesvědčeni, že se neděje nic nebo, že by se nám nemělo nic sdělovat. Podobné projevy prozrazují, že takový pracovník škodí vlastní firmě, není člověk na správném místě. S velkou pravděpodobností jeho zaměstnavatel vůbec netuší koho platí.

 

Je to s podivem, ale na jedné straně firma bojuje o místo na "tržním slunci" a na straně druhé svými lehkovážnými kroky veškerou snahu zahazuje. Obchodní zástupce není pouze zástupce obchodního případu. Je to reprezentant značky a podle jeho chování je pak nahlíženo na společnost jako celek.

Při našich návštěvách veletrhů a večerních společenských akcí se nejednou objevil opilý obchodní cestující, který se z delíria do rána nevzpamatoval a druhý den na veletrhu hovořil k návštevníkům akce dechem alkoholika.

Zajímavé je, že většina dotazovaných obchodníků argumentuje tak, že večer šlo o mimopracovní dobu a na zvěrstva jím páchaná nelze pohlížet obchodně ale soukromě.

Samozřejmě pokud by byl přítomen majitel zastupované značky, dotyčný končí "na hodinu". Ovšem majitelé značek v mnohých případech nejen neví o chování svých zástupců ale často nemají ponětí o způsobu prezentace a vyjadřování.

Pokud se snad domníváte, že si svého podřízeného zkontrolujete sami svou nenadálou přítomností, tak to zkuste ale nic se nedozvíte.

Kategorie:
O společnosti

Společnost Elektrika.info je provozovatelem několika technicky zaměřených portálů. Tato elektrotechnická reportážní a diskusní jednička vydává v České republice odborné zpravodajství již od května 1998! Na portálech Elektrika se mění obsah průměrně každých 14 minut!

 

Portál Elektrika je v oblasti instalační elektrotechniky synonymem pro nejvíce dostupných oborových informací v Česku. A proč je tento portál tak žádaný? Čím se liší od konvenčních médií? Čtěte zde ...

 

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2023 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení