Závěr živého vysílání Digitální továrny 2022

Vrací se veletrhy zpět? Co můžeme očekávat a co bude jinak? Jsou a budou zaplněné uličky a jednací stolky? Vývoj technologií mění i způsob komunikace, jak se to projevuje na výstavních plochách? Specializované off-line veletrhy zaznamenávají úbytek návštěvníků, především neodborné veřejnosti.
63. ročník MSV je za námi a čeká nás shrnutí. Pokud chceme letošní ročník porovnávat s loňským covidovým, pak je nárůst zájmu ve všech aspektech velký. Veletrh zaplnil celkem 8 pavilónů výstaviště, což je o 3 více než v loňském roce. Nárůst vystavovatelů je o 20% a počet návštěvníků dosahuje počtu v letech předcovidových, což je velice příznivý ukazatel. Je otázkou, která metrika je ten správný ukazatel úspěchu. Pro někoho zaplněnost uliček, obchodní leady, přínosná jednání, zajímavé konference, počet vystavovatelů ... Neexistuje ale jediný a správný pohled. I sami vystavovatelé trochu mění pohled na návštěvníky. Pozitivní přínos pro ně není počet návštěvníků, ale jejich kvalita v podobě odbornosti  a s vysokou rozhodovací pravomocí. Změnil se způsob propagace veleterhu, kdy pořadatelé ve spolupráci s vystavovateli již předem komunikovali témata, která pak představovala na veletrhu samotném.
V hodnocení jsme zaznamenali i počet vysoký i nízký studentů. Ti byli vždy a v budoucnu se s nimi počítá. Překvapující komentáře k souvisejícím službám třetích stran. Zaplněnost okolních pavilonů. Cena za výstavní plochu nebo to, co bylo v nabídce stánků s občerstvením.
MSV je jedinečný veletrh, který nelze srovnávat s regionální B2C prodejní výstavou. Jde o průmyslovou, kontraktační událost, kam nechodí každý a řeč je o projektech, spolupráci a nových obchodních propojeních. Pokud netrpíme představou, že vše vyřešíme po telefonu nebo telekonferencemi, pak alternativu Strojírenského veletrhu skutečně neznáme.

 

Cíl Digitální továrny a Digitální stage 2.2 byl živý stream veletržních skutečností, souvisejících témata následné zpracování záznamu do archívu. Pouhé čtyři dny musely stačit k představení hostů, myšlenek a sdělení toho zásadního. Digistage doplňovala mozaiku alternativních pohledů na aktuální otázky průmyslových technologií. Úzká tématická spolupráce s ELA, NCP 4.0, MPO, Škoda AUTO nebo Siemens byla podle slov účastněných nejen zajímavá ale i konstruktivní. Letos nově s Lukášem Smelíkem a jeho živě natáčeném podcastu Vše o průmyslu.

 


Na Digistage 2.2 se letos uskutečnilo 60 vstupů a tři déle trvající panelové diskuse. Technologický videoseriál #R4M byl novém formátu více kratších vstupů. Živý stream bylo možné sledovat opět na více platformách a www stránkách. Noční opakování denních vysílání sledovalo nečekaně o 110% více uživatelů, než předchozím období. Celková sledovanost 22.149 UIP, míra okamžitého opuštění 30,1%, průměrná doba strávené u relace byla 12 minut a 21 sekund. Celková délka všech záznamů v čistém čase 16 hodin 45 minut. Archív zaznamenaných rozhovorů naleznete zde a přehled jednotlivých dílu #R4M zde.


 


Realizační tým živého vysílání Digistage 2.2

Technické řešení Karel Herma, Jan Freudl,
Kamery Marek Černý
Zvuk Petr Kalaš
Moderátoři Marek Zahradníček, Petr Bartošík, Denisa Ranochová, Mirek Pakr, Marek Mikuš
Obsahová režie Miroslav Minařík
Time management vysílání Alena Minaříková
Odborná spolupráce Jiří Holoubek

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2023 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení