Stavotech 2014 Omnisu největší na Moravě

Vzpomínáte na olomoucké výstaviště Flora? Veletrh Elektra Olomouc zde sice již není ale Omnis se Stavotechem ano. Pokud vás napadá návštěvnost, pak ta opravdu stála za to. Také bylo co k vidění. Skoro bych tento Stavotech označil za malý moravský Forarch ...

 

V sobotu 8. listopadu jsme s kamerami na chvíli zavítali i na olomouckou Flóru. Tedy na místo, kde se v hluboké minulosti odehrávaly "omnisácké" Elektry. S odstupem času je znám nemalá investice do výstavního pavilonu a okolních ploch. Jen ta elektrotechnika vymizela. V sobotu končil úspěšný Stavotech, který je podle mnoha ohlasů tou největší veletržní událostí na Moravě.

Samořejmě je Stavotech B2C veletrh, proto je návštěvnost podstatně jiná, než u výstav B2B. Ty dnes pořádá Omnis Olomouc ve spolupráci s velkoobchodem Elfetex v Plzni a Ostravě.

Ale náš obor zde nechyběl zcela! V přízemí jsme potkali prezentační místo kolínské akciovky TECO s novinkami Foxtrotu a na horní galerii již legendární olomouckou elektromontážní společnost HEINZ Elektro.

Nablízku byl kdo jiný, než Petr Nasadil, který je pro nás z oboru již "starou, dobrou a přátelskou archiválií", na kterou se může vždy kdokoliv s důvěrou obrátit. Samozřejmě se svět mění a možná proto jsem rád, že je Omnis stále tím Omnisem, který jsme znali již tehdy.

Zajímají vás podrobnější údaje? Šlo o již 48. ročník. Vystavovalo 150 subjektů a přišlo přes 6.000 registrovaných návštěvníků. Velice dobré! Nutno poznamenat, že se tento veletrh v Olomouci pořádá 2x ročně!

A tak mne nyní napadá, že je Stavotech velice dobrá příležitost jak něco nabídnout nikoliv elektrotechnikům ale jejich zákazníkům!

 


Miroslav Minařík

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2022 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení