Návštěva ABB Elektro Praga v říjnu 2013

Tento týden jsme navštívili opět hlavní budovu výroby vypínačů a zásuvek ABB Elektro Praga v Jablonci. Samozřejmě s kamerou, ovšem tentokrát i se skennerem! Pracovníci z marketingového oddělení nám vytipovali archívní dostupné materiály, které jsme měli šanci skenovat ...

 

Skutečnost, že naše redakce sbírá staré informace našeho oboru není snad žádnou neznámou. Využíváme všech dostupných zdrojů k zachycení archivních stavů našeho oboru.

Návštěvu v jabloneckém ABB jsme vůbec neplánovali. Myšlenka vznikla spontánně při rozvaze nad scénářem natočených záběrů výrobní linky. Slovo dalo slovo a o týden později nám byly dveře více, než přátelsky otevřené.

 

Historie Elektro Pragy je důležitá proto abychom si mohli udělat obrázek o naší minulosti. O tom, kdo a co a také za jakých okolností vlastnil, ztratil, či získal. Elektro Praga je jedním z našich elektroinstalačních pilířů, jehož výrobky jsou naší zemí dokonale prosety.

 

Jaká byla Elektro Praga kdysi a jaká je dnes? To je právě naše snažení to zjistit. O některých pamětnících víme a další ještě potkáme.

 

Pokud chcete na sebe nechat dýchnout kus minulosti a máte u nás uživatelský účet, máte možnost nahlédnout do jednoho katalogu produktů Elektro Pragy z roku 1950 zde.

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2024 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení