Nač myslet při spojení se studiem Elektrika.TV

Chcete se spojit zvukem a obrazem se studiem Elektrika? Poradíme. Ač považujeme textová sdělení stále za důležitou formu komunikace, svět své potřeby mění. Generuje stále více obsahu. A tak vzniká nový fenomén. Jako uživatelé chceme stále více konkrétních skutečností a na druhé straně mají výrobci a distributoři stále méně prostoru pro tvorbu výstupů. Jedním z řešením jsou krátké vstupy prostřednictvím internetu, webkamery nebo mobilního telefonu. Jak se vyhnout začátečnickým chybám? Základní body uvádíme zde ...
...
Pokud uvádíme, že portál Elektrika je reportážní a diskusní médium, máme k tomu faktické důvody. Základním rozdílem od konvenčních médií je u nás v tom, že 80% obsahu si tvoříme sami. Nespoléháme se na rozptýlený komerční sloh marketingových a agenturních sdělení. K tomu abychom dosáhli zamýšlených výsledků, používáme své postupy a technologie. Ovšem pak vzniká naše povinnost naučit své partnery nezbytné a tolik potřebné know-how. 
...

...
Možná někdo namítne "co je na tom složitého?". Složitého vůbec nic, jen se nesmí na nic zapomenout, nebo něco opomenout nebo ještě hůř něco ignorovat.

Proč se o tom takto rozepisujeme?
Přes deset roků se zabýváme tvorbou obsahu přes internetovou konektivitu. Tato disciplína má svá technická pravidla založená obecně platných fyzikálních zákonech. Neznalost a mylné domněnky jsou pak často příčinou zkázy jinak třeba perfektního pořadu!
 
 

Koho to může zajímat?
V podstatě každého, kdo není kovaný v záznamu obrazu a zvuku. A všechny ty, kteří chtějí v budoucnu pořádat obchodní setkání pomocí některého z elektronických nástrojů nebo třeba webcasty, či pouhé webináře pro malé skupinky posluchačů. V každém případě vždy potřebujeme především kvalitní zvuk, hned poté obraz a pochopitelně obsah. Obsah, u kterého bude chtít někdo vydržet, ale tom se zmíníme v jiném článku.

Nač tedy myslet?

Tyto body jsou základní mantrou!

 • Komunikační zařízení
  může být mobilní zařízení s kamerou a připojenými sluchátky nebo konvenční počítač. Obě alternativy musí disponovat s nezbytně nutným výkonem pro zpracování obrazu, zvuku a následného odesílání prostřednictvím internetu. Pokud máte nevýkonný, zastaralý model pc sestavy, měli byste si kontrolovat zda máte dost systémových prostředků na odbavení zvuku a obrazu. Je to dva týdny, kdy se zasekával obraz a zvuk jednomu našemu hostu. Příčina? Laptop nerestartoval měsíc a po následné kontrole zjistil, že má otevřeno více aplikací, než mohl jeho stroj zvládnout. 
 • Konektivita
  Před každou relací kontrolujeme, zda aktuální stav našeho připojení do sítě má dostatečnou konektivitu!
 • Mikrofon musí být v blízkosti úst!
  Příliš vzdálený mikrofon je patrně největším prohřeškem každého, kdo tvoří seriózní obsah a nezná základní pravidla šíření zvuku. Vždy upozorňuji, že mikrofon musí být maximálně 10cm daleko od úst. Pokud hovoříte do interního mikrofonu svého laptopu, jste viníkem špatného zvuku, rušení, šumu, vy! Pořádanou relaci kazíte všem, co se na její tvorbě podílí.
 • Mějte svůj obraz webkamery pod kontrolou
  Pokud vám bude někdo vnucovat, že váš obličej není při vysílání důležitý. Neodpovídejte mu, nechte jej. Kameru namiřte tak aby byl objektiv ve směru toku světla. Aby nebyl proti oknu. osvětlen má být váš obličej.

Naše osobní doporučení
Neinspirujte se pro svou komunikací na "nějakém" webináři. Za poslední dva měsíce jsme všichni měli dost příležitostí sledovat desítky webinářů v provedení jako běžných seminářů s posluchači v lavicích před námi. Světe div se ale webinář a seminář je velký koncepční rozdíl. 
Ve většině začínajících pořadatelů je taková představa, že to stejně uvidí pouze hrstka lidí a pak už nikdo. Stačí aby se úkolu konat webinář chytil každý, i ten, kdo o tom vůbec nic neví. Jeho výsledek odzírají další a tvoří podobné výsledky dál a dál.
...
Není potřeba se chovat formálně, plasticky, důležitě, vznešeně, smrtelně vážně, bez chybičky. Nemusíte být oholen, s kravatou ... mějte stručné a jasné sdělení které někoho zajímá ...

Zavolejte +420 773 123 100! Poradíme


...

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2023 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení