Krátké zastaveníčko na prezentaci KAMAT v červnu 2015

Velkoobchodní elektrotechnické prezentace s občerstvením vždy byly pro elektrikáře a obchodníky dobrým lákadlem. Uprostřed června 2015 se taková událost odehrála v brněnském Kamatu. Kdo přijel nakoupit se dobře najedl a v třeba i v krátkém zastaveníčku se seznámil s novinkami OEZ, ABB nebo probral aktuální problematiku ČSN 62 305 s přítomným Janem Hájkem ...

 

Velkoobchodní elektrotechnické akce známe od malých prezentací až po obří hausmesse. V brněnském Kamatu se v červnu odehrála jednodenní prezentace. Dobrá příležitost pro mnohé se potkat. Sám sem se účastnil, protože jsem potřeboval probrat s dvěma lidmi několik oblastí. Plánovaná půlhodinka se protáhla na dvě hodiny, protože obchodníci v Kamatu jsou mí letití známí.

Čeho si sám všímám?
Za ty roky v oboru bych mohl takové návštěvy brát hodně rutinně. Ale nedá mi to abych nesledoval podrobnosti a souvislosti. Původně pocházím z takového obchodního prostředí také a tak mám stále co srovnávat. Jak se prodávalo před dvaceti léty, jaký je nyní k dispozici sortiment, jaká je technická podpora kupujícím a také jaké jsou softskills, resp. obchodní dovednosti prodejců.

Ovšem v případě obležení přátel přepínám na veselejší frekvenci. Přes to se však nepřestávám divit některým zastaralému chování, které leckde stále přetrvává.

Akce Kamat se mi líbila i když jsem nepotkal Evžena Veselého, protože jsem do patra nestačil vyjít ... Tím ho pozdravuji :-)

 

MM

 

 

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2024 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení