Co návštěvníci očekávali na MSV 2014?

Určitě nejde o nějakou jednoznačnou odpověď ale určitě to není to, co očekávali před deseti léty. S přesunutím instalační elektrotechniky na jarní AMPER, dnes na plochách brněnského výstaviště naleznete opravdu strojní průmysl. To, co elektroinstalatér odmítá, naopak jiní naopak vítají ...

 

Mnohý pamětník ví, jaká byla obsazenost ochozů pavilonu Z kdysi a jaká je nyní. Doba se mění, technologie jsou jiné a zájem výrobců také. Ovšem není vše tak černé, jak někdo popisuje.

Protože máme na Strojírenském veletrhu (proti AMPERu) více času na komunikaci, ptali jsme se návštěvníků i vystavovatelů proč jsou přítomni, když je tendenční křivka vystavovatelství tak špatná.

Odpovědi byly překvapivé ale ne zase tolik.

 • Návštěvník
  Mám tu domluvené dvě důležité schůzky, pak stačím ještě kouknout na "Číňany" a v sedm večer musím být zpět v Praze.
 • Vystavovatel
  U nás je to o schůzkách. Často se u nás na stánku srazí tací lidé z oboru, kteří by se asi jinde nepotkali.
 • Návštěvník
  Strojírák je pro mne velice dobrou možností potkat více strojařů najednou. Je to pro mne super. Jsem jejich dodavatel ovládacích prvků.
 • Vystavovatel
  Náš byznys je v energetice a ta ozubená kola k tomu patří. Asi mi zde elektrotechnika nechybí. Tu si projdu na AMPERu jako běžný návštěvník. A návštěvnost? Moc nás nezajímá, k nám chodí naši partneři a zcela nové získáváme jinak, než čekáním na expozici.
 • Návštěvník
  Staré časy nikdo nevrátí ale já nyní stejně nemám tolik času, musím vyřídit to nezbytné a hned zpět do procesu.
 • Návštěvník
  Kdybych tu neměl co dělat, tak jsem určitě nejedu 150km.
 • Návštěvník
  Chybí mi některé firmy ale je tu dost jejich konkurentů. U mne dobré.
 • Vystavovatel
  Rozčilují mne ty zástupy studentů bez zájmu. Ale to není nic neobvyklého, to bude i na jiných veletrzích. My tu čekáme nové odběratele našich strojů. Nejsme tu pro edukaci.

 

Poznámky si tvoříme stále ale ty záporné lze očekávat především u těch, kteří tu již nejsou. Máte potřebu číst i záporné názory? Nejvíce máme od těch, kteří na MSV vůbec nebyli. A pokud bychom měli udělat průmět všemi zápory, musel by být Strojírenský veletrh zrušen někdy v roce 2004. 

 

A co jsme dělali na Strojírenském veletrhu my?
Určitě jsme nic nevystavovali. Jsme tu pracovně, komunikujeme, reportujeme. Stejně jako na ostatních událostech nevystavujeme "internetový portál" ale sbíráme informace.

Chcete zaznamenat vaši událost a dostat ji mezi lidi? Pak to chce dodržet několik zásadních bodů. Poradíme!Miroslav Minařík 
Diskuse zde.    

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2024 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 773 123 100

Přihlášení