5 hodin živě s Františkem Kosmákem

... ve studiu Elektrika.TV! Přes to, že se známe již druhé desetiletí, první jeho návštěva se konala až nyní. Jak se stal elektrotechnikem a inspektorem?

 

Pro info ...
Málokdo ví, že právě v těchto dnech je to 18 let, co s námi František Kosmák seděl v internetové kavárně SKYnet v Brně na Kabátníkové ulici. Byl mezi prvními, komu byl projekt Elektrika.cz představen. I přes to, že vzdálenost mezi námi je v Brně asi 1200 metrů, došlo k druhému setkání až nyní ...

 

V pondělí, téměř neplánovaně se u nás opravdu objevil, dnes již legenda, František Kosmák v plné síle s jeho pověstným vtipem a encyklopedickou znalostí oboru. První, co nás zajímalo byly skutečnosti, které ho přivedly do tohoto oboru. Tehdy chtěl být letec. Tehdejší doba a okolnosti vše zařídily jinak ...

 

Naše povídání nemělo žádný připravený scénář, protože to prakticky ani nešlo. Ale s Františkem to nevadilo. Člověk, který celý život přednáší, není "skoupý na slovo". Dozvěděli jsme se jak se dostal na post inspektora technické inspekce a odkud získával dnešní přehled v oboru. 

 

V odpoledních hodinách jsme náš rozhovor veřejně vysílali na Elektrika.TV. Kdo měl v pracovní době chvilku, měl možnost slyšet nezkrácený originál se všemi poznámkami. Byli jsme si vědomi toho, že náš host je živá encyklopedie, ale přesto jsme nechtěli mluvit o nějakém konkrétním řešení problematiky. František Kosmák je pro mnohé elektrotechniky učitelem, který dokáže udržet pozornost posluchačů i několik hodin.

Natočený materiál zpracujeme, zatřídíme a vybrané části vydáme na Elektrika.TV.

 

Františku, děkujeme za Váš čas a návštěvu u nás.

 

 

 

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2018 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 910 100 100

Přihlášení