Neoslovujte neznámé adresáty!

Svá sdělení adresujte pouze těm, u kterých víte, že se jich to týká. A v některých případech je rozhodující i způsob a správná adresa! Pokud přijímáte nové pracovníka na mimofiremní komunikaci, ověřte si jeho praxi v tomto oboru! Nemusí mít vůbec žádnou nebo zcela nevhodnou.

 

Firemní katastrofou se může stát nový pracovník marketingu. Zpravidla jde o absolventa humanitního směru, kterému hlavu zaplnila skripta. Takového mladého člověka přijímáte s nadějí, že do vašeho staršího týmu přinese něco nového, progresivního. Naopak takový absolvent cítí velkou příležitost se blýsknout a zúročit z university získané vědomosti.

Bohužel v mnohých případech takto začínající příběh má neveselá pokračování. Následující energie se většinou zaměří na internetovou komunikaci v míře, která se dá nazvat plýtvání časovými prostředky. Ve skutečnosti jde o výzkum každého nezkušeného, který má odposlechnuto, že sociální sítě ukrývají komunikační poklad. Ukrývají. Ale dostanete se k němu zcela jinou cestou, než se na první pohled zdá.

Jedním nejčastějším omylem je oslovení při rozesílání hromadné pošty "Važená paní, vážený pane".
Na první pohled vidíme, že jde o univerzální hromadné oslovení, kde je "vážený" každý, kdo to čte. Jinými slovy si autor váží všech stejně. Tedy i těch které vůbec nezná.

Text "Předem se omlouvám za nevyžádanou poštu" způsobí, že takový e-mail putuje do spamového koše dřív, než by přijemce větu dočetl. Podobně uváděné nesmysly o zákonu o ochraně osobních údajů.

Vrcholem stupidity se označuje argument, který domněle omlouvá autora spamu: "vaši adresu jsme získali z veřejně dostupných zdrojů". Tyto tři základní prvky v oslovování cílových skupin spolehlivě zabíjí třeba opravdu zajímavé sdělení. A pokud by příjemce nebyl dostatečně rozloben, tak dílo dokonáte závěrečným textem "unsubscribe, resp. pokud nechcete dostávat tato sdělení můžete se odhlásit zde". Tato věta se překládá do příjemcovy řeči ůbudeme vás spamovat vesele dále, pokud si nedáte práci se odhlásit ze seznamu, kam jste se nepřihlásil".

Existuje mnoho literatury o komunikaci. Všechna zmiňuje sociální sítě a e-mail marketing, ale přes to je to často pochopeno zcela jinak.

A jak to dopadá? Proč jde o katastrofu?
Co myslíte, co udělá příjemce, který svou schránku používá k příjmu firemní pošty a jeho prací je výlučně zpracování textů? Myslíte si, že bude přemýšlet zda potřebují hostesku? Postavit stánek? Překladatele? Likvidaci obalů nebo autodopravu? Nikoliv. Okamžitě takové sdělení přesouvá do nevyžádané pošty. A tak jinak zajímavá informace pro jiného člověka z jeho týmu zůstane nedoručena navěky. Představte se si, že autoři podobných spamů označí takového pracovníka za viníka nedoručeného sdělení. S takovými spamery je dobré rozvázat pracovní poměr dříve, než stačí vysvětlit svůj záměr.

Jak tedy pracovat s davy lidí?
Co s tisíci elektronickými adresami? Jak pracovat na sociálních sítích? Kolik tomu procentuálně věnovat času? Na všechno máme několik ověřených řešení, které svůj účel plní.

Pokud jste s námi ve spojení, poradíme vám.
Miroslav Minařík @minarikmiroslav

Kategorie:
O společnosti

Společnost Elektrika.info je provozovatelem několika technicky zaměřených portálů. Tato elektrotechnická zpravodajská jednička vydává v České republice odborné zpravodajství již od května 1998! Na portálech Elektrika se mění obsah průměrně každých 17 minut! Znáte jiný oborový portál, který je podobně akční?

 

Portál Elektrika je dnes synonymem pro nejvíce dostupných oborových informací z oblasti instalační elektrotechniky v Česku. A proč je tento portál tak žádaný? Čtěte zde ...

 

ZPRAVODAJSTVÍTELEVIZEDISKUSEDOKUMENTYO NÁSKONTAKTY

Copyright © 1998-2018 Elektrika.info s.r.o. mail: redakce@elektrika.info tel.: +420 910 100 100

Přihlášení